Piłka gimnastyczna

piłka gimnastycznaKolorowa, elastyczna piłka gimnastyczna jest przyrządem sportowym znanym niemalże każdemu. Jest ona częstym przyrządem zabaw dzieci. Niewielu jednak wiem, jak ogromne korzyści dla zdrowia mogą przynieść regularne ćwiczenia fizyczne na takiej piłce.

Istotą ćwiczeń z piłką gimnastyczną jest wzmocnienie mięśni szkieletowych, które odpowiadają za poprawną postawę ciała człowieka. Dlatego też, jest ona przyrządem stosowanym w rehabilitacji osób ze schorzeniami kręgosłupa. Ćwiczenia na piłce poprawiają ruchomość stawów, wpływają korzystnie na terapie osób z problemami neurologicznymi, a także poprawiają kondycję ciała. Są też akcesorium do masażu, przez co poprawiają krążenie krwi a także odprężają i rozluźniają mięśnie.

Piłki do ćwiczeń produkowane są z trwałego, jednakże miękkiego tworzywa – PCV, które wytrzymuje nacisk nawet do 300 kg. Dają więc one pełnie możliwości wyboru różnych form ćwiczeń – można na nich siedzieć, leżeć czy też skakać. Należy jednak pamiętać, że nie wolno ich kopać i korzystać z nich w sąsiedztwie metalowych przedmiotów, gdyż mogłyby one je po prostu przedziurawić. Co więcej, dla jak największego komfortu ćwiczeń i bezpieczeństwa piłki, należy ćwiczyć bez klamerek od pasków, zamków błyskawicznych czy też biżuterii.

Piłki występują w średnicach od 45 do 75 cm, a ich wielkość powinno dobierać się do wzrostu osoby ćwiczącej. Co ciekawe, z piłki może korzystać po prostu każdy – nawet osoby z uczuleniem na lateks, gdyż dostępne są model wykonane z hipoalergicznego tworzywa.

Z racji tego, iż piłka gimnastyczna koryguje wady postawy, ale także zmniejsza problemy z kręgosłupem i istotnie wpływa na ogólny stan układu kostnego człowieka, jest to przyrząd z którego mogą korzystać zarówno dzieci, dorośli jak i osoby starsze. Jest to także nieodłączna część większości zajęć fitness. Piłka do ćwiczeń jest dostępna w każdym sklepie ze akcesoriami sportowymi, a jej cena waha się w granicach 30-50zł. Warto jest mieć taki przyrząd w domu i korzystać z ogromnych możliwości jakie dają ćwiczenia właśnie z jego pomocą.

Reklamy
Otagowane , , , , , ,

3 thoughts on “Piłka gimnastyczna

 1. Klaudek pisze:

  Szkoda, że nie mam miejsca w domu na taką…

  • free_mind pisze:

   ten sam problem… a nawet się zastanawiałam jakiś czas temu nad kupnem, bo niedrogie i przyjemne, ale gdzie to później trzymać?

 2. Klaudek pisze:

  Na balkonie może ? 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: