Efektywność skakanki jako akcesorium sportowego

skakankaSkakanka to przedmiot, który jest zabawką niemalże każdej małej dziewczynki. Niewielu jednak wie, iż może to być także niezwykle efektywny przyrząd do ćwiczeń. Co jednak sprawia, iż z pozoru zwyczajna skakanka, może stać się jednym ze skuteczniejszych akcesoriów do ćwiczeń fizycznych?

Ogromną zaletą skakanki jest fakt, iż ćwiczenia wykonywane z jej pomocą, świetnie wpływają zarówno na dolne jak i górne partie mięśni. Dlatego też doskonale kształtują ramiona, pośladki, uda czy też łydki. Poprawiają one także ogólną sprawność fizyczną osoby ćwiczącej poprzez zwiększenie poziomu równowagi, koordynacji czy też kondycji i wytrzymałości fizycznej. Regularnie powtarzane ćwiczenia na skakance są także niezmiernie skuteczną metodą w redukcji zbędnych kilogramów i polepszaniu funkcjonowania układu krążenia. Co więcej – ciało staje się dzięki niej giętkie i sprężyste. Ćwiczenia fizyczne na skakance charakteryzują się także dużo mniejszą urazowością niż chociażby bieganie, które przynosi podobne rezultaty jak owe ćwiczenia. Mniejsza kontuzyjność wynika tu natomiast z faktu, iż ćwiczenia na skakance mniej obciążają stawy.

Dużym i często popełnianym błędem jest uznawanie ćwiczeń na skakance za coś łatwego i niewymagającego pełnego zaangażowanie. Tak naprawdę z racji tego, iż są one niezmiernie intensywne, wymagają też ogromnego wysiłku fizycznego i koncentracji. Z początku więc, ćwiczenia te mogą być bardzo trudne do wykonania, jednakże wraz z nabieraniem wprawy, kondycja znacząco się poprawia a ćwiczenia na skakance stają się coraz prostsze i przyjemniejsze.

Wykonując ćwiczenia na skakance należy pamiętać o odpowiednim obuwiu. Najlepsze będą tu buty o miękkiej podeszwie. Istotne jest tu też miejsce ćwiczeń. Ważne, by nie było on ani zbyt miękkie ani też zbyt twarde. Beton nie jest tu więc dobrym podłożem. Co ciekawe, współcześnie w sklepach sportowych można dostać specjalne skakanki z wbudowanym licznikiem skoków oraz spalanych kalorii. Są to więc bardzo interesujące informacje, szczególnie dla osób, które próbują schudnąć.

Skakanka to akcesorium sportowe, które nie wymaga dużo miejsca i co więcej pozwala ćwiczyć zarówno w domu, na zewnątrz jak i na siłowni. Zdecydowanie jest to też jeden z najtańszych przyrządów do ćwiczeń, przy czym jest on niezmiernie efektywny – szczególnie jako element treningu aerobowego. Dlatego też, jeśli nie ma się czasu chodzić na siłownie czy też uprawiać jakikolwiek sport, skakanka może okazać się niezwykle skutecznym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz na wyrzeźbienie zgrabnej sylwetki. Warto więc spróbować swoich sił w tej formie aktywności fizycznej.

Reklamy
Otagowane , , , , , ,

3 thoughts on “Efektywność skakanki jako akcesorium sportowego

 1. free_mind pisze:

  szkoda, że u mnie w domu nie bardzo da się skakać 😛 rok temu kupiłam skakankę i na razie leży i czeka aż ją wykorzystam. zawsze lubiłam skakać, ale najgorzej jak się właśnie w domu nie da 😦

  • No niestety, czasami faktycznie ciężko o większy kawałek wolnej przestrzeni w domu. Ale mimo wszystko, ja także uwielbiam skakać na skakance – świetna zabawa połączona ze świetnymi efektami! 😀

 2. pat pisze:

  Kiedyś kupiłam skakankę ale okazało się że u mnie w domu skakanie to szaleństwo – obecnie w treningu mam podskoki podobne do skakania na skakance z tym że bez niej więc znacznie prostsze .
  Zainspirowana tym postem właśnie wymyśliłam że tą skakankę która od roku leży i odpoczywa w szafie wywiozę do Wisły gdzie mamy domek w lesie. Trudno tam czasem zorganizować aktywność fizyczna – na bieganie jak dla mnie za duże przewyższenia terenu . Ale myślę że jak ją wyciągnę i zacznę skakać to na pewno znajdzie się wielu chętnych 🙂

  A czy masz jakieś gotowe treningi na skakankę ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: