Latynoska zumba nową formą fitnessu

zumbaWiele osób kojarzy ćwiczenia fitness z monotonnym powtarzaniem wyuczonych schematów ruchu. Nic więc dziwnego, iż osoby te, po kilku wizytach na takich zajęciach, po prostu z nich rezygnują. Jednak fitness wcale nie musi być nudny i monotonny. Obecnym trendem w klubach fitness jest nowa forma ćwiczeń, która cieszy się ogromną popularnością – zumba.

Zumba to forma aktywności fizycznej, która polega na zintensyfikowaniu ćwiczeń poprzez połączenie różnych zajęć z klubów fitness. Zumba łączy ze sobą elementy aerobiku, ćwiczeń gibkościowych, siłowych, holistycznych a także interwałowych. Z racji jednoczesnego połączenia tak różnorodnych form ćwiczeń, efekty osiągane poprzez regularne praktykowanie zumby są prędko widoczne.

Kroki w zumbie zainspirowane są muzyką i tańcami latynoamerykańskim. W formie fitnessu, zumba łączy różnego rodzaju kombinacje ruchowe z takich tańców jak merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, cha-cha, rumba czy twist. Zestawienie prostych kroków tanecznych z niezwykle energetyczną muzyką sprawia, iż taki trening jest po prostu przyjemnością i zabawą.

Regularnie podejmowany trening zumby jest ogólnorozwojową formą aktywności fizycznej. Zumba jest świetną metodą poprawy ogólnej kondycji fizycznej oraz koordynacji ruchowej. Co więcej, ujędrnia również ciało, rozwija mięśnie, a także poprawia równowagę i postawę ciał. Nie tylko pozwala na szybką redukcję tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz utratę wagi (podczas jednogodzinnego treningu można spalić ok. 600 kcal), ale pomaga także redukować poziom stresu i poprawia samopoczucie. Jest również bardzo efektywnym sposobem zwiększającym wydajność układu krążeniowo-oddechowego.

Ogromną zaletą zumba jest także fakt, iż mogą ją ćwiczyć zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Jest to prosta forma ćwiczeń fizycznych, przez co nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych – liczą się tylko chęci.

Aby zacząć trenować zumbę należy wykazać się jedyną odrobiną motywacji, która pomoże zapisać się na zajęcia w klubie fitness. Zumba nastraja tak pozytywną energią, iż nie ma tu mowy o zmuszaniu się do ćwiczeń – jest to po prostu zabawa, dzięki której można przyjemnie spalić zbędne kilogramy i zacząć prowadzić zdrowy tryb życia. Systematyczne uczęszczanie na zajęcia w krótkim czasie pozwala poprawić zarówno wygląd sylwetki, kondycję fizyczną oraz psychiczną . Trening zumby to więc czysta przyjemność na który oczekuje się z niecierpliwością. Daj się więc porwać latynoskim rytmom!

Reklamy
Otagowane , , , , , ,

2 thoughts on “Latynoska zumba nową formą fitnessu

  1. free_mind pisze:

    moja znajoma chodzi na takie zajęcia i kiedyś nawet miałam z nią iść, ale jakoś tak wyszło, że nic z tego nie wyszło 😛 jednak mam nadzieję, że może w tym roku zapiszę się na zumbę 😛 wszyscy to tak chwalą, że chyba warto spróbować 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: