Mini trampolina jako przyrząd do ćwiczeń

mini trampolinaPowszechnie uważa się, iż efektywne ćwiczenia fizyczne zawsze wiążą się z monotonnym i nieprzyjemnym treningiem do którego zazwyczaj bardzo trudno jest się zmotywować. Jednak trening wcale nie musi tak wyglądać. Współcześnie istnieje wiele akcesoriów sportowych, które niezwykle urozmaicają ćwiczenia fizyczne, przez co trening jest nie tylko skuteczny, ale i przyjemnym. Jednym z takich przyrządów jest mini trampolina.

Ogromnym atutem mini trampoliny jest fakt, iż można z niej korzystać nie tylko w profesjonalnych klubach fitness, ale i w swoim domu – należy jedynie zadbać o odpowiednią ilość wolnej przestrzeni. Z racji tego, iż ćwiczenia na mini trampolinie są bardzo proste jest to przyrząd nawet dla osób, które dopiero zaczynają ćwiczyć. Co więcej, fakt, iż trening na tym akcesorium sportowym jest po prostu formą zabawy sprawia, iż nawet osoby nieprzepadające za ćwiczeniami fizycznymi chętnie z niego korzystają. Warto zauważyć również, iż jest to przyrząd na którym mogą trenować zarówno dorośli jak i dzieci.

Ćwiczenia na mini trampolinie są niezwykle proste, przez co nie ma tu potrzeby przygotowywania skomplikowanych planów ćwiczeń. Jednak, aby trening na mini trampolinie był jak najbardziej efektywny, należy pamiętać o urozmaicaniu wykonywanych na niej ćwiczeń. Poza samymi skokami, warto także wykonywać figury takie jak bieg w miejscu, uderzenia pięt o pośladki, wysokie podnoszenie kolan, pajacyki, podskoki w przysiadzie z jednoczesnym wyrzutem nóg w tył czy podskoki z opadaniem na pośladki. Są to ćwiczenia bardzo łatwe, dostarczające ćwiczącemu wiele radości, co pozwala świetnie urozmaicić zwykły plan treningowy.

Jednak największą zaletą systematycznego treningu na tym akcesorium są osiągane efekty. Już jedna godzina ćwiczeń pozwala spalić nawet 1000 kcal. Jednak ilość spalonych kalorii to nie jedyny atut. Ćwiczenia na mini trampolinie są świetnym sposobem na wymodelowanie sylwetki, a także i poprawę ogólnego stanu zdrowia i wydolności organizmu ćwiczącego. Podskoki na trampolinie angażują wszystkie mięśnie, przez co niezwykle skutecznie formują takie partie ciała jak łydki, uda i pośladki. Co więcej, przyczyniają się również do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Poprawiają koordynację ruchowa oraz ogólną kondycję i wytrzymałość organizmu. Należy także wspomnieć o wpływie tego przyrządu na narządy wewnętrzne. Trening na mini trampolinie wzmacnia serce i pomaga obniżyć ciśnienie krwi oraz poziom złego cholesterolu w organizmie. Z racji tego, iż ćwiczenia te w sposób minimalny obciążają kręgosłup, są one zalecane osobom mającym problemy z kręgosłupem i wadami postawy. Nie bez znaczenia jest tu również wpływa tej formy aktywności fizycznej na samopoczucie – trening na mini trampolinie redukuje stres, poprawia samopoczucie, a także pozwala znów poczuć się dzieckiem.

Mini trampolina jest akcesorium sportowym, na którym poprzez łatwe ćwiczenia, pozwala w prosty i przyjemny sposób poprawić wygląd swojej sylwetki, ale również i stan zdrowie oraz samopoczucie osoby ćwiczącej. Utrata kilogramów w formie zabawy to zdecydowanie powód dla którego warto regularnie korzystać z tego akcesorium.

Reklamy
Otagowane , , , , , , , ,

2 thoughts on “Mini trampolina jako przyrząd do ćwiczeń

  1. free_mind pisze:

    moja siostra ma w ogrodzie taką trampolinę 😛 świetna sprawa! jak do niej przyjeżdżam to muszę zawsze skorzystać. najfajniejsze jest to, że właśnie nie traktuje się tego w kategorii ćwiczeń, ale zabawy. a wiadomo, że podejście do zabawy zawsze jest lepsze 😉 więc skoro przynosi to takie efekty to pozostaje tylko korzystać i świetnie się bawić 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: